ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2335060
*
nr 233 5060
Spegel
1800-tal, mahogny, H80
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 22 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 21:22:05
1
Vinnande bud
21/4 22:16:37
2
350 kr
22/4 13:48:05
3
500 kr
22/4 13:55:00
3
550 kr
22/4 13:55:34
3
600 kr
22/4 15:10:07
4
650 kr
22/4 15:11:02
4
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 233 5060
Spegel
1800-tal, mahogny, H80
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 22 april 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 21:22:05 | 1 | Vinnande bud |
21/4 22:16:37 | 2 | 350 kr |
22/4 13:48:05 | 3 | 500 kr |
22/4 13:55:00 | 3 | 550 kr |
22/4 13:55:34 | 3 | 600 kr |
22/4 15:10:07 | 4 | 650 kr |
22/4 15:11:02 | 4 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53